PZP online

PZP online vypočítate aj cez mobilKúpa nových či ojazdených dopravných prostriedkov so sebou prináša nielen radosť, ale aj radu povinností. Jednou z povinností je aj povinné zmluvné poistenie, ktoré nariaďuje zákon. Samozrejme, povinné je nielen pre nové motorové a niektoré nemotorové vozidlá, ale aj pre staršie, ktoré sa používajú a vstupujú do cestnej premávky. Ide o zabezpečenie zodpovednosti vodiča daného vozidla za škodu, ktorú by ním mohol spôsobiť. Pokrýva ako materiálne poškodenia iných dopravných prostriedkov, ale aj poškodenia na zdraví, vrátane smrti.

Najlacnejšou možnosťou jeho výpočtu a porovnania je práve PZP online cez Insuro. Vďaka nemu si môžete urobiť porovnanie vašich poistných možností ako to radí aj SKP, a to hocikedy a z domu, prípadne odvšadiaľ, odkiaľ máte prístup na internet. Že je to jednoduché a výhodné, sa presvedčíte nižšie. No najlepšie bude, ak si výhody tejto kalkulačky na výpočet PZP online vyskúšate sami. Cez známy portál je to bezplatné, rýchle a hlavne nezáväzné.

Zistenie poistných ponúk vďaka internetu cez PZP online

Doba je dnes taká, že sa už nepotrebujete orientovať otváracími hodinami poisťovní a utekať z roboty, prípadne si brať dovolenku. Ešte horšie časovo, ale aj finančne predstavovala tá možnosť, že si chcete zistiť všetky vaše poistné možnosti a chcete pochodiť viacero poisťovní. Nielenže by ste na to potrebovali niekoľko hodín, ale určite aj niekoľko dní. S PZP online sa všetky kritériá každého a jedného z nás skĺbili. Behom niekoľkých minút v hociktorej hodine, či už dennej alebo nočnej, si môžete vaše ponuky zistiť zadarmo, rýchlo a informačne.

To znamená, že pri využití kalkulačky na porovnanie a výpočet ponúk PZP si nemusíte z vyobrazených možností okamžite nejakú vybrať. Máte ľubovoľný čas na rozmyslenie, prípadne si nemusíte vybrať žiadnu ponuku. Samozrejme, platí aj opak. Ak ste sa prišli poistiť „o 5 minút 12“, rýchlo a pohodlne môžete poistnú zmluvu uzatvoriť. A to bez toho, aby ste čakali na pracovný deň alebo sa ponáhľali do najbližšej pobočky poisťovne, ktorej ponuku ste si vybrali.

Čo je na online zistenie ponúk PZP potrebné?

Internetový formulár od vás nebude požadovať nič iné, než od vás požaduje pracovník niektorej poisťovne. S výpočtom ponúk vám pomôže takzvaná kalkulačka, ktorej výsledkom je porovnanie vašich možností. Tak ako do normálnej kalkulačky, aj do tejto zadávate rôzne čísla. V tomto prípade potrebujete na povinné zmluvné poistenie online technické údaje poisťovaného motorového alebo nemotorového vozidla. Na pomoc si preto zoberte technický preukaz, pokiaľ tieto údaje už neviete spamäti. Jedným z potrebných údajov, ktorý v preukaze nie je, je počet najazdených kilometrov. Ako iste viete, počet nájdete na palubnej doske vo vozidle.

Po vypísaní všetkých údajov, čo vám nezaberie ani 10 minút, formulár odošlite a do pár sekúnd vám začnú vybehovať ponuky na PZP online. Veľmi často sa stáva, že ponuky v porovnaní sú oveľa výhodnejšie, ako by vám tú istú možnosť ponúkla tá konkrétna poisťovňa. Celkovo máte na výber z viacerých poisťovní, napríklad:

  • Allianz – Slovenská poisťovňa, a.s.
  • AXA pojišťovna, a.s.
  • ČSOB poisťovňa, a.s.
  • Generali Poisťovňa, a. s.
  • Generali Poisťovňa, a.s., odštepný závod Genertel
  • Groupama poisťovňa, a.s. atď.
  • Wüstenrot

Existuje však aj iný typ kalkulačky, do ktorej technické parametre nemusíte vpisovať ručne. Jednoducho zadáte evidenčné číslo vozidla, ak ho poisťovaný prostriedok má, a technické parametre sa vo formulári automaticky vypíšu. Tak ušetríte ešte viac času. Dopíšete chýbajúce údaje, odošlete a opäť už môžete študovať vaše PZP možnosti online. Pozrite sa na čo si dať pri výbere pozor, ak sa rozhodnete pre Insuro.

Ako ho zákonne a platne uzatvoriť?

Z množstva vyobrazených ponúk v porovnaní sa len málokedy stáva, že si človek nevyberie. Preto, ak si nejakú možnosť zvolíte, stačí, ak na ňu kliknete a dopíšete vaše osobné údaje. Veľmi podstatné je, aby boli všetky údaje správne, ináč aj napriek zaplateniu faktúry, je PZP online neplatné. Ak ste údaje ešte raz skontrolovali a všetko sedí, zadáte mail a adresu. Na mail vám bude doručený potvrdzujúci mail s poistnou zmluvou, údajmi na zaplatenie faktúry a dočasná zelená karta. Nakoľko ide o doklady dokazujúce prítomnosť PZP na vozidle, je dôležité si ich vytlačiť a mať ich pri sebe pri využívaní daného dopravného prostriedku. Neprítomnosť sa pokutuje.

Faktúru za PZP môžete zaplatiť taktiež online, čo je najrýchlejšie, alebo v banke, prípadne inkasom. Čím skôr zaplatíte, tým skôr vám poisťovňa na domácu adresu zašle originál doklady. Zaplatenie neodkladajte na posledný deň splatnosti, pretože vtedy prestanú platiť aj dočasné doklady, čo opäť komplikuje bezpečnú a hlavne zákonnú jazdu. Pri Insuro máte na výber možnosť, ako často chcete platiť za poistenie.

Je poistné krytie pri PZP online také, aké mi poskytnú v pobočke poisťovne?

Áno. Aj v pobočkách, aj pri uzatváraní poistky online máte k dispozícii rôzne poistné krytie.  Závisí od ponuky poisťovní a rovnako aj od jeho rozsahu. V základe dokáže povinné zmluvné poistenie pokryť škody do 5 miliónov eur, ak niekomu spôsobíte zdravotné poškodenie alebo smrť. Pri materiálnych škodách je poisťovňa povinná zo zákona odškodniť škody do 1 milióna eur. Vo väčšine prípadov sa na odškodnení musíte podieľať a percento odškodnenia je takisto rôzne. Zväčša platí pravidlo nepriamej úmery. Čím viac zaplatíte za poistné, tým menej sa finančne podieľate na odškodnení poškodených.

My dokonca tvrdíme, že najviac vašich možností PZP zistíte jednoznačne online, pretože v jednej poisťovni vám väčšinou zobrazia a predstavia len základnú alebo najdrahšiu ponuku. Zatiaľ čo v porovnaní môžete vidieť všetky ponuky „bez cenzúry“ a bez náhodného vyberania tých „najlepších“ ponúk pre vás. Sami si vyberiete, čo chcete.

Vložiť komentár